2 MEDALE MISTRZOSTW EUROPY!!!

Zakończyły się XXXVI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXVII Mistrzostwa Europy Juniorów Taekwon-do ITF 2022 w Perecu CHORWACJA. ‼️‼️
👉W ostatnim dniu imprezy reprezentacja naszego kraju zakończyła zawody wzbogacając dorobek trofeów sportowych o pięć medali🥇🥇🥈🥈🥈.
👉Tytuł Mistrzyń Europy zdobyła drużyna seniorek w walkach i testach siły. Srebrne medale wywalczyli seniorzy w walkach drużynowych oraz drużyny juniorek i juniorów w testach siły.
👉Liderem generalnej klasyfikacji ME 2022 pozostała 🇷🇴 Rumunia 13/7/16, która wyprzedziła 🇳🇴 Norwegię 8/4/16, oraz reprezentacją 🇵🇱 Polski 7/16/15. Najlepszą drużyną juniorek, juniorów i seniorów została 🇷🇴 Rumunia, najlepszą drużyna seniorek zostały nasze 🇵🇱 Panie.
👉W klasyfikacji seniorów pierwsze miejsce zajęła Reprezentacja 🇵🇱 Polski, przed 🇮🇹 Włochami i 🇷🇴 Rumunią. W generalce juniorów najlepsi byli 🇷🇴 Rumuni, przed 🇳🇴 Norwegami i 🇺🇦Ukrainą.
👉Nasz zawodnik Szymon Banakowicz zalicza fantastyczny debiut w reprezentacji Polski i przywozi do Pruszcza Gdańskiego 2 medale
SREBRO🥈w drużynowych technikach specjalnych
BRĄZ 🥉w drużynowych układach juniorów.
To udany start naszego młodego zawodnika.
👉Trenerka naszego klubu i zawodniczka Gdański Klub Taekwon-do Martyna Pietrzeniec wraca z 4 medalami‼️
ZŁOTO 🥇drużynowe walki kobiet
ZŁOTO🥇drużynowe techniki specjalne
SREBRO🥈drużynowe układy kobiet
SREBRO 🥈indywidualne walki kobiet -56 kg
👉Nasz klub i Pruszcz Gdański na tych zawodach reprezentował też trener Rafał Mach który uzyskał powołanie na tą imprezę jako sędzia.
👉Kolejne Mistrzostwa starego kontynentu przechodzą do historii. Polska reprezentacja po raz kolejny w czołówce najlepszych taekwondzistów Europy!
👉Przed nami kolejne imprezy tym razem w kraju. Czekamy na starty naszych zawodników na Mistrzostwach Polski