4 medale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 2021!!!!

Prawie 400 zawodników z 48 klubów z całej Polski rywalizowało w dniach 28-30 maja 2021 roku na matach w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie na XXVIII Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego reprezentowała 18 osobowa ekipa. 15 zawodników ( 4 dziewczęta i 11 chłopaków), w roli trenerów Dorota Mazur i Przemysław Czerwiński, a sędzią powołanym na te zawody był Pan Rafał Mach.

W sobotę starty mieli Panowie, a w niedziele Panie.

Po zaciętych pojedynkach w dwudniowej rywalizacji zdobywamy 4 medale: ZŁOTO i 3 BRĄZY. 

Wśród Panów najlepiej spisał się i zrobił ogromna niespodziankę Konrad Witkowski który w swojej kategorii wagowej -64 kg nie miał sobie równych i zdobył swój pierwszy tytuł Mistrza Polski i ZŁOTY medal. Warto dodać, że Konrad jest 13 zawodnikiem który sięgnął po tytuł Mistrza Polski w barwach klubu z Pruszcza Gdańskiego.

Wojciech Boroch po zaciętych pojedynkach w kategorii +70 kg ociera się jak w roku poprzednim o finał i kończy rywalizację z BRĄZOWYM medalem Mistrzostw Polski.

Szymon Banakowicz nie zawodzi i również na tej imprezie w pięknym stylu zdobywa 2 BRĄZOWE medale. Jeden w konkurencji układów stopni Mistrzowskich I dan, a drugi w konkurencji walk -70 kg. 

Na wyróżnienie zasługuje Marek Pietrzak, który w niesamowicie liczebnej konkurencji układów stopni uczniowskich, gdzie wystartowało, aż 154 zawodników ociera się o podium zajmując 5 miejsce!!!!

W walkach najbliższe miejsca podium zajęli:

Flisikowski Łukasz 7 miejsce/42 zawodników walki -58 kg

Stamski Jakub 7 miejsce/ 22 zawodników walki  -70 kg

Smeja Franciszek 9 miejsce/38 zawodników walki -64 kg

Dziewczęta niestety bez medali ale wszystkie 4 wygrały przynajmniej po jednym pojedynku i pokazały charakter i ogromne serce do walki w wielu momentach większe niż Panowie!

KLUB AN-DO zdobywa na tym turnieju 49 punktów w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży co daje nam miejsce 5, a 4 zdobyte medale w klasyfikacji medalowej na 48 sklasyfikowanych klubów dają nam 10 pozycje. 

W tym sezonie pozostały jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów i start Przemka i Karola. 

Młodzicy swoją najważniejsza imprezę maja przeniesienia na okres jesienny.

OGROMNE Gratulacje dla wszystkich!!!!!