4 MEDALE MISTRZOSTW ŚWIATA W TAEKWON-DO ITF!!!

W dniach 09-16 października 2017 roku w stolicy Irlandii Dublinie odbyły się XX Seniorów i XIV Juniorów Mistrzostwa Świata w taekwon-do ITF. Tegoroczne Mistrzostwa są rekordową imprezą pod względem frekwencji. Udział zgłosiło aż  59 państw i 1144 zawodników. Wśród najlepszych z całego świata nie zabrakło również przedstawiciela miasta Pruszcz Gdański i Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO. Najlepszy junior w historii pruszczańskiego klubu po raz kolejny otrzymał powołanie i wielkie wyróżnienie, aby ponownie z duma nosić orzełka na „doboku” i reprezentować nasz kraj na najważniejszej imprezie dla trenujących taekwon-do ITF. Ta impreza to ostatni start Przemka w kategorii wiekowej juniora, liczyliśmy na medal, ale zdobycie  4 krążków na tak ważnej imprezie przeszło nasze oczekiwania. Warto przypomnieć osiągnięcia jakie doprowadziły naszego zawodnika do startu w Mistrzostwach Świata.

 

Przemek swoją przygodę z Kadrą Narodową Juniora występami na najważniejszych imprezach międzynarodowych rozpoczął w roku 2015 występem na Mistrzostwach Świata we włoskim Jesolo zdobywając wraz z drużyną BRĄZOWY medal w testach siły. Kolejne powołanie to rok 2016 gdzie Przemek otrzymał kolejną szansę reprezentowania kraju tym razem na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Tampere w Finlandii i tu nasz zawodnik zdobywa 5 medali ( 2 x złoto, 2x srebro i brąz). Rok 2017 i Mistrzostwa Europy które tym razem odbyły się w dniach 20-23 kwietnia 2017 w stolicy Bułgarii Sofii. Niesamowity występ uwieńczony 6 MEDALAMI Mistrzostw (złoto, 2xsrebro i 3x brąz)

Trzeba wspomnieć, że taekwon-do itf w wersji sportowej to czworobój składający się z 4 konkurencji : walk, podzielonych na kategorie wagowe w formule light contact, układów, technik specjalnych i testów siły.
Na największych imprezach oprócz startów indywidualnych każdy kraj ma prawo wystawienia drużyny w każdej z 4 konkurencji. To daje szansę w teorii na zdobycie  8 medali. Tylko wybitnym zawodnikom, z odpowiednimi warunkami fizycznymi i nie przeciętnym wyszkoleniem, zarówno technicznym jak i sprawnościowym trenerzy Kadry dają możliwość zaprezentowania się indywidualnie i w drużynie.
Zawodnik z Pruszcza Gdańskiego wiele razy potwierdził swoimi wynikami sportowymi fantastyczny poziom wyszkolenia dlatego i tym razem dostał szansę na starty indywidualne i drużynowe. Pierwszy medal SREBRNY wywalczony wraz z drużyną w konkurencji drużynowych układów formalnych. Kolejny, tym razem BRĄZOWY chłopcy wywalczyli w drużynowych technikach specjalnych. Czas na walki drużynowe.  23 drużyny zgłoszone do tej konkurencji. Po wygranych pojedynkach z drużynami Anglii i Kanady ulegamy niestety mocnym Rosjanom. Zdobywamy jednak kolejny medal, BRĄZOWY. Pozostaje 4 konkurencja drużynowa, testy siły. Tym razem 15 drużyn wystawiło swoje reprezentacje. Po pierwszej rundzie tylko Rumuni okazali się bezkonkurencyjni rozbijając wszystkie 5 technik i zbierając komplet punktów. O srebro dogrywa się 6 ekip w tym Polacy. Do dogrywki wyznaczony zostaje Przemek. Kolejne ekipy podchodzą do próby i niestety bez efektów. Czas na naszego zawodnika. Koncentracja, pewność siebie i 4 deski pękają jak zapałki!! Polska zdobywa SREBRNY medal! To już kolejny czwarty medal zdobyty przez drużynę juniorów na Mistrzostwach Świata.

 

Fantastyczny występ Przemka Czerwińskiego. Zdobycie 2 SREBRNYCH i 2 BRĄZOWYCH medali na Mistrzostwach Świata to historyczne wydarzenie w Pruszczańskim Klubie. Pracowitość i konsekwencja w treningach dała Przemkowi szansę na reprezentowanie Polski przez 3 lata w Kadrze Narodowej Juniora. Trzymamy kciuki i życzymy tak fantastycznych sukcesów w dalszej karierze zawodniczej i trenerskiej.

Dziękujemy również Urzędowi Miasta Pruszcz Gdański za wsparcie finansowe w realizacji szkolenia i możliwości udziału w Mistrzostwach Świata.