GRAND PRIX POLSKI w Pruszczu Gdańskim przechodzi do historii.

To już 4 impreza ogólnopolska organizowana przez nasz klub. Dzięki współpracy z dyrekcją ZSO nr 1 mogliśmy w dniach 19-21 marca 2021 przeprowadzić zawody. Tegoroczne Grand Prix miało się odbyć w zeszłym roku ale sytuacja związana z COVID 19 pokrzyżowała plany. Organizacja imprezy w tym roku to ogromne wyzwanie logistyczne dla trenerek Doroty Mazur i Anny Misztal. Obostrzenia sanitarne i chęć zadbania o zdrowie wszystkich uczestników jeszcze bardziej utrudniało przeprowadzenie zawodów. Impreza została zamknięta dla osób z zewnątrz. Wejście za salę umożliwiła tylko ważna na ten rok licencja zawodnika, trenera i sędziego. Rozłożenie na 2 dni kategorii wiekowych seniora i juniora pozwoliło ograniczyć ilość osób na hali. Bezwzględny obowiązek noszenia maseczek w trakcie trwania imprezy. Tu jedyny moment na zdjęcie jej to bezpośrednie uczestniczenie w pojedynkach i pamiątkowe zdjęcia. Udział w turnieju zdeklarowało 320 uczestników z 30 klubów z całej Polski. Wszyscy zostali rozlokowani aż w 4 hotelach współpracujących z organizatorem imprezy:
✅Hotel Chopin
✅Hotel GÓRSKI
✅Hotel POD LIPAMI
✅Hotel ZATOKA
Posiłki w formie cateringu dla zawodników, trenerów i sędziów przez 2 dni zawodów zabezpieczało Bistro Stodoła.
Klub AN-DO na tej imprezie reprezentowała 6 osobowa grupa zawodników. Przemysław Czerwiński senior i juniorzy Karol Keler, Klaudia Reszka, Szymon Banakowicz, Matylda Ryfa i Wojtek Boroch.
W roli sędziego na te zawody został powołany Pan Rafał Mach.
Trenerzy nadzorujący starty zawodników Dorota Mazur
i Ania Misztal.
Turniej rozpoczął się w sobotę startami kategorii wiekowej seniora. Tutaj jak zawsze liczyliśmy na Przemka. Pierwszy raz w tej kategorii wiekowej zadebiutował junior Karol Keler. Po konkurencji układów MEGA niespodzianka. Karol wygrywa cała kategorie układów stopni MISTRZOWSKICH I dan zdobywając ZŁOTY medal. Przemek w walkach sięga po SREBRO zajmując 2 miejsce w kategorii -85 kg.
Drugi dzień Grand Prix to starty juniorów.
Tu kilka niespodzianek. Karol Keler potwierdza świetne przygotowanie techniczne do imprezy i również w swojej kategorii wiekowej zdobywa pierwsze miejsce i ZŁOTY medal w konkurencji układów stopni MISTRZOWSKICH I dan. Pozostali zawodnicy na tym etapie zawodów bez medali. Rozpoczynamy walki. Szymon Banakowicz mimo zawziętości i ogromnej chęci zwycięstwa odpada z rywalizacji. Matylda Ryfa również. Czekamy na walki Karola, Klaudii i Wojtka.
Klaudia Reszka sprawia ogromna niespodziankę i w pięknym stylu wygrywa cała kategorie walk juniorek +65 kg zdobywając pierwsze miejsce i ZŁOTY medal. Nasz MISTRZ Karol w pierwszej walce po nieszczęśliwym trafieniu przez przeciwnika kopnięciem w szyję musi zrezygnować z dalszej rywalizacji w tej konkurencji. Zdrowie jest najważniejsze. Na koniec tego dnia zawodów kolejną niespodziankę sprawił wszystkim młodziutki junior młodszy Wojciech Boroch dla którego start w Grand Prix to również debiut. Trzecie miejsce i BRĄZOWY medal w kategorii wagowej +75 kg to super wynik dla tego zawodnika.
Podsumowując starty zdobywamy 5 medali.
👉3 razy ZŁOTO 🥇🥇🥇
👉1 raz SREBRO 🥈
👉1 raz BRĄZ 🥉
Zawsze pozostaje mały niedosyt bo wszyscy na treningach pracują bardzo ciężko ale zawody to wiele czynników które muszą się zgrać aby zrobić dobry wynik sportowy nie tylko przygotowanie fizyczne. Za nami kolejne doświadczenie i mnóstwo nowych wskazówek nad czym musimy dalej pracować.
Jako organizatorzy dziękujemy
👉WSPIERA NAS Miasto Pruszcz Gdański.
 
👉Dziękujemy Burmistrzowi Janusz Wróbel oraz Staroście gdańskiemu Stefan Skonieczny za objęcie jej patronatem.
 
👉Dziękujemy Polish Taekwon-Do Association/ Polski Związek Taekwon-Do i Tadeusz Łobodaza zaufanie i pomoc w organizacji.
 
👉Dziękujemy Dyrektorowi ZSO nr Panu Jarosław Karnath
za zaufanie i zezwolenie na przeprowadzenie imprezy na terenie Hali Sportowej.
 
👉Dziękujemy Dyrektorowi Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim Pan Piotr Pułkowski za wsparcie techniczne.
 
👉Dziękujemy kierownikowi administracyjne mu Pan Andrzej Ślusarczyk Gucio za dopięcie szczegółów organizacyjnych.
 
👉Dziękujemy Dziennik Bałtyckiza patronat medialny.
 
👉Dziękujemy Wice Prezesowi do spraw sędziowskich Pan Roman Lewicki za świetne zorganizowanie sędziów i sprawne przeprowadzenie konkurencji. Wszystkim sędziom dziękujemy za profesjonalizm.
 
👉Dziękujemy naszym sponsorom:
Firma P4F Pan Grzegorz Jedynak
TREND PROJEKT Pan Robert Michałowski
E-BIZNESARIUM Pan Krzysztof Gollnau
NABIOTECH Pan Włodzimierz Misztal i Teresa Misztal
Czarny Rycerz
Pan Mieszko Gruszczyński
 
👉Dziękujemy Pan Piotr Suska Maj, nasz IT MAN za zorganizowanie transmisji ONLINE.
 
👉Dziękujemy rodzicom Pan Jerzy Kornacki, Pani Katarzyna Keler, Pani Paulina Mach, Pani Lucyna Maj, Pan Wojciech Reszka
 
👉Dziękujemy seniorom klubu Pan Krzysztof Zalewski, Pan Szymon Sprada, Pan Darek Śleszyński, Pani Martyna Pietrzeniec, Pani Aleksandra Ławniczak, Pan Czerwiński Przemysław, Pani Martyna Cichoń
 
👉Dziękujemy wszystkim młodszym zawodnikom zaangażowanym w obsługę techniczną imprezy i wsparcie w przygotowaniu i sprzątnięciu sali zawodów.
 
👉Dziękujemy zawodnikom i trenerom, że przybyli i gratulujemy wyników sportowych.
 
👉Dziękujemy wszystkim wspierającym nas w działaniach w promowaniu taekwon-do i zdrowego stylu życia szczególnie w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie. Życzymy powodzenia i do zobaczenia na kolejnych turniejach w Polsce.
 
EKIPA AN-DO💪💪💪💪💪