3 medale na pucharze Świata z Taekwon-do Budapeszt 2016

W dniach 12-16 października 2016 roku w stolicy Węgier Budapeszcie odbył się 6 już Puchar Świata w Taekwon-do ITF. Ta edycja zgromadziła rekordową liczbę 1852 startujących z 58 krajów reprezentujących 240 klubów. Pod względem uczestników to największa impreza współczesnego taekwon-do.
Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO już od kilku lat aktywnie z sukcesami bierze udział w imprezach międzynarodowych najwyższej rangi. Tym razem dzięki wsparciu Urzędu Miasta Pruszcz Gdański oraz firmie „NA BŁYSK” na tę imprezę ruszyła 4 osobowa delegacja: Anna Misztal-Trener, Dorota Mazur zawodniczka-seniorka, Przemysław Czerwiński zawodnik-junior i Martyna Cichoń zawodniczka-juniorka.
Pierwszy dzień zmagań to konkurencje techniczne czyli układy. Cała trójka próbowała swoich sił w tej konkurencji. Brązowy medal udało się zdobyć tylko Dorocie Mazur w konkurencji indywidualnych układów mistrzowskich stopni IV-VI dan.
Kolejne dni to zmagania w konkurencji walk. Tu liczyliśmy na dobry występ Przemka i Martyny. Trzeba zaznaczyć, że ze względu na bardzo dużą ilość startujących zawodników sędziowie zmienili czas walki z 2 rund po 2 minuty na jedna 3 minutową rundę.
Kategoria indywidualnych walk juniorów +75 kg ruszyła pierwsza. Przemek po fantastycznych pojedynkach kończy rywalizację z brązowym medalem.
Po przerwie obiadowej ruszyła kategoria Martyny, indywidualnych walk juniorek -60 kg.
Pierwszą walkę bez żadnych problemów wygrała z Kanadyjką. Następna przeciwniczka to Rosjanka, której też nie dała żadnych szans. Trzecią walkę Martyna stoczyła z utytułowaną zawodniczką, reprezentantka Polski Michalina Mikulską z MKS Taekwon-do z Mińska Mazowieckiego. Po pierwszej części na tablicy był remis i trzeba było robić 1 minutową dogrywkę. W dodatkowym czasie Martyna wykonywała wszystkie zalecenia trenerki i wygrała ten pojedynek wchodząc tym samym do finału tej kategorii. Ostatni pojedynek został przeniesiony na plansze centralną gdzie zmierzyła się z Holenderką.
Walka toczyła się punkt za punt i też trzeba było rozstrzygnąć wynik w dogrywce. Dzięki dobremu przygotowaniu po Martynie nie było widać zmęczenia. Zawodniczka SKT NA-DO od początku dogrywki prowadziła punkowo i udało jej się to do końca dzięki czemu zdobyła pierwsze miejsce na PUCHARZE ŚWIATA.
Kolejne dni to starty juniorów i juniorek w technikach specjalnych ale tu nasi zawodnicy bez medalu.
W niedzielę została rozegrana ostatnia konkurencja testy siły gdzie wystartowała Dorota Mazur. Niestety po 2 dogrywkach przegrała walkę o medal zajmując 4 miejsce.