10 medali z Grand Prix Polski

‼️‼️10 medali z Grand Prix Polski‼️‼️
📍Kolejna edycja GRAND PRIX POLSKI juniorów i seniorów w Taekwon-do ITF odbyła się w dniach 25-27.03.2022 w Głubczycach. W zawodach wystartowało 250 zawodników z 38 klubów z całej Polski. Pruszczański Klub AN-DO reprezentowała liczna grupa 12 zawodników, Trenerka Dorota Mazur i w roli sędziego Rafał Mach.
📍W sobotę rywalizację rozpoczęli juniorzy. Po konkurencjach technicznych jesteśmy poza podium. Najbliżej medali znaleźli się Szymon Banakowicz i Marek Pietrzek.
W drugiej części tego dnia już po rozpoczęciu konkurencji walk ogromną niespodziankę sprawił Bartek Nuż, który po zaciętych pojedynkach wygrywa kategorię walk -50 kg zdobywając ZŁOTY medal i pierwszy krążek dla naszego klubu. W kolejnych konkurencjach pojawiają się następne krążki. Klaudia Reszka w kategorii + 65 kg zdobywa drugi medal tym razem BRĄZ. W śród chłopaków następna niespodzianka. Starczewski Kamil i kategoria wagowa – 56 kg. Po zaciętych bojach zdobywa dla AN-DO trzeci medal również BRĄZOWY.
Panowie nie odpuszczają przeciwnikom i już w kolejnej kategorii -68 kg zdobywamy aż 3 krążki!! Szymon Banakowicz po zaciętym finale zdobywa ZŁOTY medal, a Konrad Witkowski i Marek Pietrzak dorzucają kolejne 2 BRĄZOWE medale. Po pierwszym dniu zawodów wrzucamy do naszego worka, aż 6 medali!!!
📍Niedziela to starty naszych seniorów. Przemek i Karol przyzwyczaili nas, że z każdej imprezy wracają z cennymi krążkami. I tym razem nie zawiedliśmy się. Karol Keler wygrywa w konkurencji układów stopni mistrzowskich II dan zdobywając ZŁOTY medal, a w konkurencji walk -78 kg dorzuca BRĄZOWY krążek. Przemysław Czerwiński w konkurencji układów IV-VI dan wywalczył BRĄZ i w walkach -85 kg również BRĄZ.
✅W sumie zdobywamy 10 medali!!!
3 x ZŁOTO
👉– BARTOSZ NUŻ walki -50 kg
👉– SZYMON BANAKOWICZ walki -68 kg
👉– KAROL KELER układy II dan
7 x BRĄZ
👉– KLAUDIA RESZKA walki +65 kg
👉– KAMIL STARCZEWSKI walki -56 kg
👉– KONRAD WITKOWSKI walki -68 kg
👉– MAREK PIETRZAK walki -68 kg
👉– KAROL KELER walki -78 kg
👉– PRZEMYSŁAW CZERWIŃSKI walki -85 kg i układy IV-VI dan
✅W klasyfikacji medalowej dwóch kategorii wiekowych zajmujemy 10 miejsce, a w kategorii wiekowej juniora miejsce 5.
💯Przed nami jeszcze kolejne wyzwania. Już 2 kwietnia w Cedrach Wielkich najważniejsza impreza dla kategorii wiekowej młodzika czyli MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW oraz eliminacja do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów.
Wracamy na salę i dalej szlifujemy formę‼️‼️