13 PROFESJONALNA LIGA TAEKWON-DO ITF – 24.02.2018 SOKÓŁKA

Pierwsza w tym roku, ale 13 w historii Profesjonalna Liga Taekwon-do odbyła się 24 lutego 2018 roku w Sokółce, a gospodarzem tej edycji był klub COMBAT SPORTS ACADEMY prowadzony przez trenera Tomasza Leszkowicza. Wyjechaliśmy na podlasie w piątek. Nocleg w Białymstoku w znanym nam już miejscu. W sobotę rano szybkie śniadanie i już o 10 jesteśmy na sali w Sokółce. Klub z Pruszcza Gdańskiego reprezentowało 39 zawodników, 3 trenerów Dorota Mazur, Rafał Mach i Martyna Pietrzeniec, 2 sędziów Martyna Cichoń i Weronika Kraska.

Zawody ruszyły tuz po 11 oficjalnym otwarciem, przywitaniem wszystkich ekip, w tym również małej reprezentacji z Białorusi i tradycyjnie, wspólną rozgrzewką.

Konkurencje układów i walk rozpoczęli najstarsi juniorzy. Nasi zawodnicy musieli uzbroić się w małą cierpliwość. Już po najstarszych zawodnikach ruszyły kategorie kadetów i młodzików. Pierwsze pojedynki i pierwsze medale dla naszego klubu. Dla wielu ta edycja ligi to pierwszy w życiu start w konkurencji walk. Już na ostatnim treningu w klubie było widać stres i wielkie obawy dotyczące tych zawodów. Do ostatniej chwili startu napięcie towarzyszyło wszystkim najmłodszym fighterom. Plan był prosty. Wyjść do walki, dać z siebie 100% i pokonać własny strach. To był priorytet.

Możemy być dumni z naszych podopiecznych bo plan zrealizowali w całości, a nawet pojawiły się wielkie niespodzianki w debiucie uwieńczone medalami: Maja Makuchowska i Zuzanna Pyśko. Starsi, już bardziej doświadczeni zawodnicy mieli trudniejsze wyzwania przed sobą. Na wyróżnienie wśród starszych zasługują Szymon Banakowicz, Konrad Witkowski ( ciężki pojedynek w finale z doświadczonym Białorusinem) i Jakub Wąchała. Wśród dziewcząt dobre walki w wykonaniu Ani Grzelki i Alicji Szadziewicz. W sumie zdobyliśmy 33 medale: 11 złotych, 12 srebrnych i 10 złotych.

Poniżej poszczególni medaliści 13 PLT

 

 

 

ZŁOTO

           

Boroch Magdalena  

Fedoruk Agata         

Kisielewski Dawid   

Pietrzak Marek        

Skuza Oliwia 

Tuchułka Marek      

Banakowicz Szymon

Grzelka Anna

Makuchowska Maja

Pyśko Zuzanna        

Witkowski Konrad  

 

SREBRO

 

Banakowicz Marta   

Gawarecki Wiktor    

Gronostaj Wiktoria  

Kieloch Emilia          

Kilarski Natan          

Serowski Dawid       

Antkiewicz Miłosz    

Fedoruk Agata         

Kieloch Emilia          

Spyra Maria 

Szadziewicz Alicja    

Wąchała Jakub        

 

BRĄZ

 

Flisikowski Łukasz   

Krawiec Jakub         

Pydo Alex     

Ryfa Matylda

Witkowski Konrad  

Boroch Wojciech      

Jaśkiewicz Łukasz    

Ryfa Matylda

Skuza Oliwia 

Tuchułka Marek      

 

 

Wielkie GRATULACJE dla wszystkich startujących zawodników! Podziękowania dla trenerów i sędziów.