2 MISTRZOSTWA EUROPY DLA PRUSZCZA GDAŃSKIEGO!!!!!!

W dniach 10-13 października 2019 roku w stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewie, aż 30 reprezentacji krajowych i ponad 680 zawodników rywalizowało w 34-tych seniorów i 25-tych juniorów Mistrzostwach Europy Taekwon-Do ITF. Ze Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego powołanie do Kadry Narodowej na start w tej imprezie otrzymało, aż 3 zawodników: Przemysław Czerwiński-senior i juniorzy Karol Keler i Krystian Kułakowski. Pierwszy dzień startów to zawsze konkurencje techniczne czyli układy. Tu możliwość startu otrzymał Krystian. Niestety po pierwszym wygranym pojedynku odpada w 2 rundzie. Kolejne dni to konkurencje walk. Znakomicie zaprezentowali się w nich zarówno Przemek jak i Krystian. Po ciężkich pojedynkach odpadają w walkach o wejście do najlepszej 4 Mistrzostw ocierając się o medale i ostatecznie zajmując w swoich kategoriach wagowych 5 miejsca. Choć było tak blisko podium to 5 miejsce w Europie jest również dużym osiągnięciem.
Karol Keler nie otrzymał powołania indywidualnie, ale dzięki swojej wszechstronności zasilił konkurencje drużynowe. Już pierwszego dnia w konkurencji układów drużynowych ( D.HENZEL, A.STEFANIAK, A.KORKOSIŃSKI, C.JACKOWSKI, K.KELER, M.BLICHARSKI) po zaciętych pojedynkach, w finale pokonujemy silną reprezentacje Rosji i zdobywamy ZŁOTY medal i MISTRZOSTWO EUROPY! Kolejne dni to starty indywidualne. Dopiero w niedzielę, ostatnim dniu zawodów rozegrano pozostałe konkurencje drużynowe czyli walki, techniki specjalne i testy siły. Niestety w walkach i testach siły nasi juniorzy musieli uznać wyższość reprezentacji innych krajów.
Pozostała nam ostatnia konkurencja. Drużynowe techniki specjalne.
Tu okazujemy się NAJLEPSI! Drużyna w składzie K.Keler, A.Myler, M.Niemiec, D.Henzel, A.Chojnacki, C. Jackowski nie daje szans rywalom i zdobywa kolejne ZŁOTO i MISTRZOSTWO EUROPY!!!
Zawodnicy z Pruszcza Gdańskiego wracają do kraju z MEGA wielkim bagażem doświadczeń. Karol Keler przywozi 2 ZŁOTE medale MISTRZOSTW EUROPY. Cieszymy się, że kolejni zawodnicy AN-DO medalują na imprezach międzynarodowych.
Polska reprezentacja po małej przerwie wraca na 1 miejsce w klasyfikacji generalnej MISTRZOSTW EUROPY zdobywając:

Klasyfikacja generalna krajów ( m-ce, kraj, medale złote, srebrne, brązowe)
1. Polska (10, 13, 19)
2. Norwegia (9, 6, 8)
3. Rumunia (9, 5, 13)
4. Rosja (6, 7, 12)
5. Irlandia (6, 6, 8)

Polskie drużyny juniorów i juniorek wybrane na NAJLEPSZE DRUŻYNY MISTRZOSTW EUROPY!

Chcieli byśmy gorąco podziękować wszystkim tym którzy dołożyli każdą możliwą złotówkę w akcji na ZRZUTKA.PL i Powiat Gdański za wsparcie finansowe, które umożliwiło start 3 naszych zawodników na tak prestiżowej imprezie.
Mamy nadzieję, że wynik Was satysfakcjonuje bo NAS BARDZOOOOOOO;))))