3 medale MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

 

 

W dniach 12-13.05 2017 w Dąbrowie Białostockiej odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Taekwon-Do Juniorów. Zawody zostały zorganizowane przez Pana Tomasza Leszkowicza czołowego szkoleniowca Combat Sports Academy przy współpracy z Polskim Związkiem Taekwon-Do, w których udział wzięło 117 zawodników z 42 klubów z całej Polski. Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego reprezentowali: Przemysław Czerwiński, Weronika Kraska zawodnicy, w roli trenerów Anna Misztal i Dorota Mazur, a w roli sędziego Rafał Mach.

Po udanym występie Przemka na Mistrzostwach Europy nasze oczekiwania były wysokie. Nie zawiedliśmy się. Już w pierwszych konkurencjach technicznych, układach, niespodziankę sprawiła Weronika Kraska która wywalczyła BRĄZOWY medal. To pierwszy sukces tej zawodniczki na imprezie rangi Mistrzostw Polski. Przemek w tej konkurencji odpada w 2 rundzie.

W walkach Weronika ociera się o strefę medalową odpadając w drugiej walce repasaży.

Czerwiński rozpoczyna konkurencję technik specjalnych. Jako jedyny z 28 zawodników zalicza wszystkie 5 technik co daje mu zwycięstwo w tej konkurencji, ZŁOTY medal i tytuł MISTRZA POLSKI.

Zostają jeszcze walki. Kategoria +75 kg zawsze rusza najpóźniej wiec czekał nas długi czas oczekiwania. Pierwszy pojedynek z zawodnikiem PSKT Poznań Michałem Pinkowskim wygrany. W kolejnym Przemek spotyka się ze znanym nam z eliminacji w naszej strefie zawodnikiem GKT Gdańsk Marcinem Grabskim. Kolejna walka wygrana i jesteśmy w finale. Walka o złoto to ciężki bój z zawodnikiem LKT Legnica Maciejem Blicharskim. Po 2 rundach mamy remis. W dogrywce świetne przygotowanie kondycyjne daje Przemkowi przewagę i upragnione zwycięstwo. 2 ZŁOTO i 2 tytuł MISTRZA POLSKI jedzie do Pruszcza Gdańskiego. Dla klubu AN-DO to kolejny ważny, historyczny moment. Pierwszym zawodnikiem który sięgnął po ZŁOTO i tytuł MISTRZA POLSKI w walkach był Piotr Maj w roku 2013 i 2014 i te zawody wyłoniły kolejnego. Tym razem Przemysław Czerwiński. Zostaje nam jeszcze jedna konkurencja TESTY SIŁY, która zostanie rozegrana na zbliżających się Mistrzostwach Polski Seniorów 26-28 maja 2017 w Ciechanowie. Nasz zawodnik jest faworytem i ma wielkie szanse na zdobycie najlepszego zawodnika MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW.

WSZYSCY MOCNO TRZYMAJMY KCIUKI

 

W przyszły weekend 19-21 maja 2017 w Głubczycach odbędą się zawody dla młodszych zawodników. Tym razem juniorzy młodsi którzy uzyskali kwalifikację wystąpią na MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH.