3 TYTUŁY MISTRZA EUROPY

 
Zakończyły się kolejne Mistrzostwa Europy. To były bardzo emocjonujące 4 dni rywalizacji najlepszych taekwondzistów starego kontynentu.
W dniach 23-28 listopada 2021 roku hala sportowa w hiszpańskiej La Nucia gościła aż 1060 zawodników reprezentujących 29 krajów.
Wśród najlepszych nie mogło zabraknąć przedstawicieli klubu AN-DO i Miasto Pruszcz Gdański.
Do Kadry Narodowej Juniora powołanie otrzymał Karol Keler, a Kadra Narodowa seniora to powołanie dla Czerwiński Przemysław . Pierwszy raz również do elitarnego grona sędziów powołanie otrzymał nasz trener Pan Rafał Mach.
Warto dodać, że wśród Pań powołanie otrzymała też nasza trenerka Pani Martyna Pietrzeniec na co dzień zawodniczka Gdański Klub Taekwon-do.
Wynik sportowy uzyskany na tej imprezie przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania‼ Przyzwyczailiśmy się do medali z imprez międzynarodowych ale to co wydarzyło się w Hiszpanii jest nieosiągalnym marzeniem‼
Warto przypomnieć, iż w historii naszego klubu mega wyniki na Mistrzostwach Europy w kategorii wiekowej juniora zdobywał Przemysław Czerwiński, który w 2016 roku w Tampere, Finlandia zdobył 5 medali ( 2 x złoto, 2x srebro i brąz), a w roku 2017 w Sofii, Bułgaria poprawił wynik zdobywając 6 medali (złoto, 2xsrebro i 3x brąz). W tych wynikach 3 medale to sukces indywidualny Przemka. 2 razy wice Mistrz Europy w testach siły i brązowy medalista w walkach +75 kg.
Nigdy nie marzyliśmy nawet o tym, że pojawi się zawodnik, który będzie w stanie taki wynik powtórzyć, a już na pewno nie poprawić. Występ Karola Kelera to nieprawdopodobna historia!
Już 1 dnia Mistrzostw Karol zdobywa 🥇ZŁOTO i Mistrzostwo Europy w indywidualnych układach stopni mistrzowskich I dan. Chwilę później drugie 🥇ZŁOTO i Mistrzostwo Europy w tej samej konkurencji, ale tym razem z drużyną.
Trzeba wspomnieć, że taekwon-do itf w wersji sportowej to czworobój składający się z 4 konkurencji: walk, podzielonych na kategorie wagowe w formule light contact, układów, technik specjalnych i testów siły.
Na największych imprezach oprócz startów indywidualnych każdy kraj ma prawo wystawienia drużyny w każdej z 4 konkurencji. To daje szansę w teorii na zdobycie 8 medali. Tylko wybitnym zawodnikom, z odpowiednimi warunkami fizycznymi i nieprzeciętnym wyszkoleniem, zarówno technicznym jak i sprawnościowym trenerzy Kadry dają możliwość zaprezentowania się indywidualnie i w drużynie.
Kolejny dzień to konkurencje walk. Po zaciętych pojedynkach z reprezentantami Ukrainy, Białorusi, Finlandii i ponownie Ukrainy w finale Karol spotyka się z kolegą z Kadry Czarkiem Jackowskim. Po wyrównanym pojedynku w dogrywce okazuje się lepszy i zdobywa trzeci medal, ponownie 🥇ZŁOTO i Mistrzostwo Europy.
Kolejne dni to konkurencje drużynowe. Karol wraz z kolegami z drużyny dorzuca kolejne 3 medale! Tym razem 🥈SREBRO w drużynowych testach siły i 2 razy 🥉🥉BRĄZ w drużynowych walkach i technikach specjalnych.
Zdobycie aż 6 medali MISTRZOSTW EUROPY w tym 2 ZŁOTA INDYWIDUALNE dają Karolowi tytuł NAJLEPSZEGO JUNIORA MISTRZOSTW EUROPY‼‼‼🏆🏆🏆🏆🏆
Wynik marzenie😍😍😍😍😍😍😍
W kategorii wiekowej seniora nasza trenerka Martyna Pietrzeniec zdobywa 3 medale; 🥉BRĄZ indywidualne układy stopni Mistrzowskich IV-VI dan, 🥇ZŁOTO i Mistrzostwo Europy drużynowe układy seniorek, 🥉BRĄZ drużynowe techniki specjalne. Drużyna seniorek zdobywa tytuł NAJLEPSZEJ DRUŻYNY MISTRZOSTW EUROPY.🏆🏆🏆🏆🏆
Przemysław Czerwiński tym razem bez medalu. Po zaciętych pojedynkach w kategorii -85 kg kończy rywalizację na 5 miejscu.
Polska🇵🇱🇵🇱🇵🇱 reprezentacja deklasuje rywali zdobywając:
👉1 miejsce Polska, 51 medali: 17, 16 18
👉2 miejsce Rumunia, 37 medali: 11, 8 18
👉3 miejsce Norwegia, 24 medale: 7, 8 9
OGROMNE GRATULACJE DLA CAŁEJ NASZEJ REPREZENTACJI!!
Wielkie brawa dla zawodników i trenerów kadry Marcin Wołosz, Łukasz Stawarz, Jacek Łuniewski i Jarosław Suska👏👏👏👏
JESTEŚCIE NIESAMOWICI🏆💪🥇🥈🥉👏👏
Podsumowując ten kolejny historyczny wynik naszego klubu cieszymy się, że praca naszych zawodników i trenerów przynosi tak spektakularne wyniki sportowe. Utwierdzamy się tylko w tym, że robimy naprawdę DOBRĄ ROBOTĘ😉😉😉💪💪💪
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KLUBOWICZÓW NA OFICJALNE PRZYWITANIE KADROWICZÓW WE WTOREK 30 LISTOPADA 2021 O GODZINIE 19.00😉😉😉😉😉