5 MEDALI MISTRZOSTW ŚWIATA FINLANDIA 2023

5 MEDALI MISTRZOSTW ŚWIATA FINLANDIA 2023

Kolejna najważniejsza impreza w świecie taekwon-do przechodzi do historii. Tym razem XXII Seniorów, XVI Juniorów i I Kadetów Mistrzostwa Świata Taekwon-do ITF odbyły się w dniach 4-10 września 2023 w Tampere, Finlandia. Udział w imprezie wzięło: 1008 zawodników, 336 trenerów, 121 sędziów oraz 582 oficjeli. Wśród nich znalazła się też dwójka „PRUSZCZAŃSKICH LWÓW”:

Szymon Banakowicz

Wojciech Boroch

Dla naszych zawodników to debiut w tej najważniejszej dla nas wszystkich imprezie.

Indywidualny start Szymona w walkach -70 kg to miejsce 5 i patrząc na ilość zawodników w kategorii jest to niezły wynik, ale było bardzo blisko strefy medalowej więc niedosyt pozostaje.

Natomiast starty w konkurencjach drużynowych dają naszym podopiecznym fantastyczny rezultat!

SZYMON i WOJTEK wraz z kolegami z drużyny (Szymon Banakowicz, Wojciech Boroch, Kamil Sierszchulski, Karol Kruk, Oskar Widomski, Paweł Książek) wywalczyli:

  • SREBRO tytuł WICEMISTRZÓW ŚWIATA w drużynowych walkach juniorów
  • BRĄZ tytuł II WICEMISTRZÓW ŚWIATA drużynowe testy siły juniorów

SZYMON wraz z kolegami z drużyny ( Szymon Banakowicz, Jakub Cieślak, Nazar Chumachenko, Karol Kruk, Oskar Chiński) wywalczył:

  • SREBRO tytuł WICEMISTRZA ŚWIATA w drużynowych technikach specjalnych juniorów

W sumie zawodnicy AN-DO zdobywają, aż 5 medali MISTRZOSTW ŚWIATA

SREBRO x 3

BRĄZ x 2

To wyjątkowy start!

WIELKIE gratulacje dla naszych trenerów za świetne przygotowanie zawodników do tej imprezy! Gratulacje dla całej reprezentacji i trenerów Kadry Narodowej za emocje i medale zdobyte na tych Mistrzostwach!

CZEKAMY NA MEDALISTÓW W KLUBIE