8 PUCHAR EUROPY w TAEKWON-DO ITF i 8 medali dla AN-DO!!!

Po 8 latach po raz drugi, PUCHAR EUROPY rozgrywany jest w Polsce w mieście Lublin. W roku 2009 nasz zawodnik Patryk Lubiński po raz pierwszy zdobywa  BRĄZOWY medal dla klubu na międzynarodowej imprezie. Od tego się zaczęło. Dziś zawodnicy    AN-DO startują z powodzeniem na wszystkich najważniejszych imprezach Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, Pucharach Świata i Pucharach Europy. Te 2 pierwsze, najważniejsze, czyli Mistrzostwa Świata i Europy są zarezerwowane tylko dla najlepszych, wyselekcjonowanych zawodników reprezentujących Kadry Narodowe. Puchar Świata i Puchar Europy dają szansę wszystkim uczestnikom na sprawdzenie swoich umiejętności w gronie kolegów i koleżanek z zagranicy.

Tym razem na Puchar Europy, który odbył się w dniach 08-11.06.2017 w Lubinie w obiektach Hali Sportowej GLOBUS, zgromadził 700 zawodników z 23 państw. Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego wystawił 14 osobową reprezentacje zawodników.

Kategoria dzieci:

Oliwa Skuza, Matylda Ryfa, Alicja Szadziewicz, Maria Spyra, Anna Grzelka, Szymon Banakowicz, Przemysław Fijał, Wojciech Boroch, Bartosz Nuż, Kamil Starczewski,

Kategoria Kadetów:

Klaudia Reszka, Karol Keler i Krystian Kułakowski

Junior:

Przemysław Czerwiński

Trenerzy: Anna Misztal  i Dorota Mazur

Asystent Trenerów: Martyna Cichoń

 

Pierwszy dzień zawodów to występy najmłodszych zawodników. W konkurencjach technicznych czyli układach nasi najmłodsi niestety odpadają w 2 rundzie. Najdalej, tuż przed strefą medalową odpada Maria Spyra.

Rozpoczynamy walki. Maria Spyra, Oliwka Skuza i Ania Grzelka odpadają z rywalizacji.

Fantastycznie rozpoczęła się kategoria -48 kg. Po zaciętych bojach Matylda Ryfa zdobywa BRĄZ Pucharu Europy, a Alicja Szadziewicz po fantastycznym pojedynku finałowym zdobywa SREBRO Pucharu Europy. Wśród chłopców Bartek Nuż i Kamil Starczewski niestety poza strefą medalową, ale niesamowita niespodziankę sprawił Wojciech Boroch zdobywając BRĄZ w kategorii +54 kg, a Szymon Banakowicz dochodzi do finału gdzie również zdobywa SREBRO Pucharu Europy. Mamy 4 medale! Rozpoczynają KADECI.

Pierwszy Krystian Kułakowski. Po zaciętych bojach odpada tuż przed strefą medalową. Karol Keler i Klaudia Reszka niesamowite pojedynki! 2 finały i 2 SREBRNE medale! Mamy 6 medali PUCHARU EUROPY. Pozostały starty najlepszego juniora naszego klubu Przemka Czerwińskiego. Sobota układy stopni II dan. Nasz zawodnik wygrywa całą kategorię zdobywając ZŁOTY medal. W niedzielę rusza konkurencja walk +75 kg. Ciężka kategoria i ciężkie pojedynki. Przemek w finale. Po zaciętym boju ze Szwedem zdobywamy kolejne SREBRO Pucharu Europy.

MAMY 8 MEDALI!!!!

ZŁOTO i SREBRO naszego zawodnika daje mu tytuł NAJLEPSZEGO JUNIORA PUCHARU EUROPY Lublin 2017!!!!

Występ naszych podopiecznych uważamy za znakomity. Widać było zmęczenie sezonem, ale wszyscy spięli się jeszcze na te ostatnie zawody. Na wyróżnienie wśród najmłodszych zasługują pojedynki Alicji Szadziewicz, Klaudii Reszki i Karola Kelera. Charakter i świetna postawa walki do końca. Przemek jak zwykle nie zawiódł. Pozostali zyskali ogromne doświadczenie i pogląd na taekwon-do na tym najwyższym, międzynarodowym poziomie. Przed nami wakacje. Zasłużony czas na odpoczynek i regenerację. W połowie sierpnia zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej i ostre przygotowania do czekających nas w październiku Mistrzostw Świata które tym razem odbędą się w Irlandii.