MAMY WICE MISTRZA ŚWIATA !!!!!!

W dniach 22-28 kwietnia w niemieckim Inzell odbyły się mistrzostwa świata seniorów i juniorów w taekwon-do ITF. Zawody w Inzell zgromadziły 1234 zawodników z 64 państw. Polska reprezentacja składała się z 61 zawodników, 4 trenerów, 2 sędziów i 1 kierownika. W jej składzie znalazło się aż 3 zawodników Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego: Przemysław Czerwiński, senior oraz juniorzy Krystian Kułakowski i Karol Keler.
Przemek z Krystianem uzyskali powołanie na te zawody w konkurencji walk indywidualnych natomiast Karol dzięki swojej wszechstronności zasilił drużyny w technikach specjalnych i testach siły. Po zaciętych pojedynkach zarówno Czerwiński jak i Kułakowski musieli uznać wyższość przeciwników. Obaj poza strefą medalową. Keler wraz z drużyną w niesamowitym występie zdobywa SREBRNY medal i wice mistrzostwo świata. Reprezentacja Polski zdobyła aż 29 medali, w tym 6 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych, co dało drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyprzedziła nas tylko Argentyna.
Przed nami końcówka sezonu startowego i jeszcze najważniejsze imprezy krajowe Mistrzostwa Polski. Trzymamy kciuki za 3 najlepszych!