PRUSZCZAŃSKI MULTIMEDALISTA MISTRZOSTW EUROPY W TAEKWON-DO!!

Ogromnym sukcesem sportowym zdobycia aż 6 medali zakończył się występ zawodnika Sportowego klubu taekwon-do AN-DO w Pruszczu Gdańskim Przemysława Czerwińskiego na tegorocznych Mistrzostwach Europy które tym razem odbyły się w dniach 20-23 kwietnia 2017 w stolicy Bułgarii Sofii.

Zawody zgromadziły aż 590 najlepszych zawodników z 29 państw starego kontynentu.

Przemek swoją przygodę z Kadrą Narodową Juniora występami na najważniejszych imprezach międzynarodowych rozpoczął w roku 2015 występem na Mistrzostwach Świata we włoskim Jesolo zdobywając wraz z drużyną BRĄZOWY medal w testach siły. Kolejne powołanie to rok 2016 gdzie Przemek otrzymał kolejną szansę reprezentowania kraju tym razem na Mistrzostwach Europy które odbyły się w Tampere w Finlandii i tu nasz zawodnik zdobywa 5 medali w następujących konkurencjach:

II MIEJSCE i VICE MISTRZOSTWO EUROPY indywidualne testy siły mężczyzn
I MIEJSCE drużynowe testy siły mężczyzn
I MIEJSCE drużynowe układy mężczyzn
II MIEJSCE drużynowe techniki specjalne mężczyzn
III MIEJSCE drużynowe walki mężczyzn

Tegoroczna impreza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Zdobycie aż 6 medali na jednej imprezie udaje się nielicznym zawodnikom. Trzeba wspomnieć, że taekwon-do itf w wersji sportowej to czworoboj składający się z 4 konkurencji : walk, podzielonych na kategorie wagowe w formule light contact, układów, technik specjalnych i testów siły.

Na największych imprezach oprócz startów indywidualnych każdy kraj ma prawo wystawienia drużyny w każdej z 4 konkurencji. To daje szansę w teorii na zdobycie 8 medali. Tylko wybitnym zawodnikom, z odpowiednimi warunkami fizycznymi i nie przeciętnym wyszkoleniem, zarówno technicznym jak i sprawnościowym trenerzy Kadry dają możliwość zaprezentowania się indywidualnie i w drużynie.

Zawodnik z Pruszcza Gdańskiego wiele razy potwierdził swoimi wynikami sportowymi fantastyczny poziom wyszkolenia. Tym razem ilość zdobytych medali jest zdumiewająca.

6 medali Mistrzostw Europy zdobytych przez 1 tylko zawodnika to wielki sukces dla niego samego i klubu. 2 medale w konkurencjach indywidualnych i 4 w drużynie:

II MIEJSCE i VICE MISTRZOSTWO EUROPY indywidualne testy siły mężczyzn

III MIEJSCE indywidualne walki +75 kg
I MIEJSCE i MISTRZOSTWO EUROPY drużynowe testy siły mężczyzn
II MIEJSCE VICE MISTRZOSTWO EUROPY drużynowe walki mężczyzn

III MIEJSCE drużynowe układy mężczyzn
III MIEJSCE drużynowe techniki specjalne mężczyzn

Ogromnie gratulujemy Przemkowi fantastycznego występu i trzymamy kciuki za przygotowania do Mistrzostw Świata które odbędą się 9-16.10.2017 w Dublinie, Irlandia.

Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta Pruszcz Gdański za wsparcie finansowe w realizacji wyjazdu na Mistrzostwa Europy.