Puchar Polski Juniorów i Seniorów w taekwon-do ITF

CHŁOPCY NA MEDAL!!!

 

W dniach 3-5.03.2017 roku w Mykanowie pod Częstochową odbyła się pierwsza, ważna w tym sezonie impreza Puchar Polski Juniorów i Seniorów w taekwon-do ITF. Pierwsza eliminacja dla seniorów do Mistrzostw Polski i sprawdzian dla Kadrowiczów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Frekwencja dopisała! Aż 140 juniorów i 170 seniorów z 40 klubów z całej Polski walczyło o miejsca medalowe.

Drużyna z Pruszcza Gdańskiego na tej imprezie wystąpiła w składzie:

Juniorzy- Przemek Czerwiński i Weronika Kraska

Juniorzy młodsi – Martyna Cichoń, Karol Keler, Kinga Domel

Trenerzy – Anna Misztal, Dorota Mazur

Sędziowie – Patrycja Kaniowska i Natalia Michoń

Po piątkowej weryfikacji wagi w sobotę swoje starty rozpoczęli seniorzy. W tym dniu mieliśmy troszkę czasu na odpoczynek i ładowanie baterii do startu. Wolna chwila pozwoliła na zwiedzenie Jasnej Góry, która dla nas WOJOWNIKÓW jest przede wszystkim miejscem bohaterskiej walki Polaków z armią szwedzką.

W niedziele zawody ruszyły punktualnie o godzinie 9. Po pierwszych konkurencjach układów dziewczęta i Karol poza podium. Tylko Przemek w tej konkurencji staje na podium zdobywając SREBRNY medal.

W walkach dziewczęta zacięcie próbowały dotrzeć do podium. Najbliżej była Kinga Domel ocierając się o BRĄZ. Nasza najlepsza juniorka młodsza Martyna Cichoń była faworytka w swojej kategorii. Niestety już w pierwszym pojedynku doznaje kontuzji kolana która wyklucza ja z dalszej rywalizacji.

Przemysław Czerwiński w walkach sięga po drugi medal tym razem brązowy.

Wielką niespodziankę sprawił młodziutki, 13 letni Karol Keler, który debiutował na tak ważnej ogólnopolskiej imprezie. Pierwszy start i pierwsze ZŁOTO Karola! Walki zacięte i bardzo dynamiczne bo to lekka kategoria -56 kg. Nasz zawodnik zaprezentował świetny poziom wygrywając wszystkie swoje pojedynki.

Jest mały niedosyt bo liczyliśmy na lepszy występ dziewcząt, ale cieszą nowe wschodzące gwiazdy. Tym razem to męska część klubu AN-DO spisała się znakomicie.

Wielkie gratulacje dal wszystkich startujących. Przed nami kolejne wyzwania w nadchodzącym sezonie.