REKORDOWE MISTRZOSTWA POLSKI

🏆🏆REKORDOWE MISTRZOSTWA🏆🏆
W ten weekend od 24 do 26 maja w Nowej Rudzie, odbywały się XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W turnieju stawiło się 288 zawodników z 54 klubów wyłonionych po 2 turniejach eliminacyjnych . Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego reprezentowała 14 osobowa ekipa w składzie: Trenerzy –Dorota Mazur i Przemysław Czerwiński, sędziowie- Rafał Mach i Piotr Maj oraz 10 zawodników: Krystian Kułakowski, Karol Keler, Szymon Banakowicz, Kacper Thielmann, Konrad Witkowski, Oskar Gudowski, Klaudia Reszka, Alicja Szadziewicz, Matylda Ryfa i Ania Grzelka.
Po 2 dniach rywalizacji , pełnych emocji, fantastycznych walk na bardzo wysokim poziomie nasz klub zdobywa aż 5 🥇🥇🥈🥉🥉medali:
• Krystian Kułakowski 🥇ZŁOTO i Mistrzostwo Polski w walkach -58 kg (obroniony tytuł z 2018 roku) oraz 🥉BRĄZ w układach stopni MISTRZOWSKICH i dan
• Karol Keler 🥇ZŁOTO i Mistrzostwo Polski w technikach specjalnych oraz 🥈SREBRO w walkach -70 kg
• Klaudia Reszka 🥉BRĄZ w walkach +60 kg
Krystian i Karol kończą starty w grupie wiekowej juniora młodszego fantastycznym wynikiem. Już od przyszłego sezonu będą walczyć wśród juniorów. Klaudia Reszka w 2 roku startów , mimo kontuzji, po fantastycznym pojedynku w repasażach zdobywa brąz. Dla większości z pozostałych zawodników ten start był pierwszym na imprezie tej rangi. Sama kwalifikacja do Mistrzostw Polski to już wielki sukces. Na wyróżnienie zasługuje młodziutki Szymon Banakowicz, który po wygranych 2 pojedynkach przegrywa wejście do ćwierć finału, a w repasażach wygrywa 3 walki i niestety w czwartej nie udaje się wywalczyć brązu. Podobnie wśród dziewcząt, najlepiej zaprezentowała się , również debiutująca w Mistrzostwach Matylda Ryfa, która wygrywa 3 pojedynki i przegrywa wejście do finału, a w repasażach niestety również ulega przeciwniczce w walce o brąz. Pozostali zawodnicy z WIELKIM bagażem doświadczenia.

Klub dzięki fantastycznym występom swoich zawodników zdobywa aż 53 punkty w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży co daje nam 4 miejsce na 54 startujące kluby.
Również w klasyfikacji medalowej wskakujemy na 4 pozycję.

‼️‼️‼️Sezon startów najmłodszych zawodników kończymy z bardzo dobrym wynikiem 137 punktów ( 84 PUNKTY MŁODZICY I 53 PUNKTY JUNIORZY MŁODSI)‼️‼️‼️

👏👏OGROMNE GRATULACJE DLA WSZYSTKICH MŁODZIKÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH👏👏

Przed nami ostatnia impreza tego sezonu MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW i start Przemka Czerwińskiego.