ZŁOTO DLA PRUSZCZA GDAŃSKIEGO PROSTO Z AUSTRALII!!!!

Spektakularnym wynikiem sportowym zakończył się start trenerki i zawodniczki Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego Doroty Mazur na Pucharze Świata w Australii!

W dniach 24-30 wrzesień 2018 w Australijskim Sydney ponad 1019 zawodników z 35 krajów świata wzięło udział w 7 Pucharze Świata w Taekwon-do ITF. Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego reprezentowała zawodniczka Dorota Mazur i jako osoba wspierająca i kibic Trenerka Anna Misztal.

Zawodnicy z Polski wyruszyli na antypody w piątek 21 września, jedna grupa z niemieckiego Berlina, a druga z Warszawy. Po długiej podróży z przesiadką i całodniowym pobycie w Singapurze 21 września w niedzielę wszyscy lądują szczęśliwie w Sydney. Po zakwaterowaniu i porannym treningu w poniedziałek krótki czas na zwiedzanie charakterystycznego portu Sydney z przepięknym budynkiem opery i znanym z pocztówek mostem Harbour Bridge. We wtorek weryfikacja wszystkich ekip, którą przechodzimy bez problemów. Środa pierwsze starty wszystkich zawodników zgłoszonych w konkurencjach technicznych czyli układach. Dorota Mazur swoją konkurencję zaczyna od pojedynku z amerykanką Ebersberg-Hogle Daniela. Jednogłośne zwycięstwo. Kolejna zawodniczka to reprezentantka gospodarzy australijka Cheong Adeline. Kolejny pojedynek dla Polski. W finale zawodniczka pruszczańskiego klubu spotyka się z amerykanką Tanny Kimberly. Przebieg pojedynku na dobrym poziomie technicznym, sędziowie decydują jednak o zwycięstwie Doroty Mazur. Fantastyczny dzień dla pruszczańskiego klubu i samej zawodniczki. Mamy pierwszy medal Pucharu Świata i to ten najcenniejszy ZŁOTY! Pozostały jeszcze 2 konkurencje w których zgłoszona została reprezentantka Polski, walki i testy siły. Konkurencja walk rozpoczęła się w piątek. 11 zawodniczek w kategorii. Pierwszy pojedynek to kolejna walka z gospodarzem, australijka Hart Marika. Przebieg walki jednostronny. Wygrywamy. Kolejna Nowa Zelandia i zawodniczka polskiego pochodzenia Broczek Anita. Trenerka Dorota nie daje żadnych szans. Jednogłośne zwycięstwo. Jesteśmy w ćwierć finale. W walce o finał spotykamy się z kolejną zawodniczką z Australii Povey Kirsten. Walka bardziej wyrównana ale zwycięstwo po naszej stronie. Mamy 2 finał na Pucharze Świata! Po bardzo krótkiej przerwie czas na rozstrzygnięcie kolejnego pojedynku. Tym razem zawodniczka rosyjskiego pochodzenia w barwach gospodarzy Gorskina Oxana. Po zaciętym pojedynku musimy uznać wyższość przeciwniczki, ale mamy 2 medal tym razem SREBRO! 3 Konkurencja testy siły tym razem okazała się poza zasięgiem medalowym.

Start na Pucharze Świata w Sydney uznajemy za kolejny historyczny dzień pruszczańskiego klubu AN-DO. Wynik w Sydney przeszedł nasze oczekiwania. To ostatni start naszego głównego szkoleniowca, trenerki Doroty Mazur i pożegnanie ze stroną sportową taekwon-do w roli zawodniczki. O takim pożegnaniu marzy każdy zawodnik. W przeciągu wszystkich startów udało jej się zdobyć najważniejsze tytuły:
Indywidualnej Mistrzyni Polski – Ciechanów 2012 i Biała Podlaska 2016
Medalistki Pucharu Europy – Węgry, Budapeszt 2014                                                                                                        Indywidualnej wice Mistrzyni Europy- Włochy, Riccione 2014
Drużynowej Mistrzyni Europy – Włochy, Riccione 2014
Drużynowej Mistrzyni Świata – Hiszpania, Benidorm 2013
Do nich dołącza 2 indywidualne medale Pucharu Świata z Australii w najważniejszych konkurencjach układów i walk ZŁOTY i SREBRNY!

Składamy trenerce Dorocie serdeczne gratulacje, dziękujemy za spektakularne wyniki sportowe i emocje z nimi związane. Życzymy równie udanych startów w roli trenera z podopiecznymi naszego klubu.