2 MEDALE MISTRZOSTW EUROPY – MARIBOR, SŁOWENIA 2018

2 MEDALE MISTRZOSTW EUROPY – MARIBOR, SLOWENIA 2018

W dniach 12-15 kwietnia 2018 roku w Maribor Słowenia odbyły się kolejne MISTRZOSTWA EUROPY w TAEKWON-DO ITF.

Klub z Pruszcza Gdańskiego, po udanym sezonie startowym i pozytywnym zaliczeniu egzaminu na I dan ( CZARNY PAS) otrzymał powołanie dla 2 zawodników.

Krystian Kułakowski i Karol Keler to bardzo młodzi ( 15 lat) ale już świetnie rokujący zawodnicy. 

Po tygodniowym zgrupowaniu cała Polska reprezentacja udała się do Maribor.

Starty naszych zawodników planowano na piątek 13 kwietnia. Zarówno Karol jak i Krystian debiutowali na tak ważnej imprezie. Starty indywidualne w walkach kończą się zebranym, solidnym doświadczeniem. Dzięki swojej wszechstronności Karol Keler otrzymuje szanse na występ w drużynie. Konkurencja walk to 17 drużyn. Po ciężkich pojedynkach z zespołami Hiszpanii i Irlandii  dostajemy się do ćwierć finału.

Bój o finał toczymy z gospodarzami Słowenią i niestety nasi chłopcy musza uznać wyższość przeciwników ale kończymy w tej konkurencji rywalizację z BRĄZOWYM medalem. W drużynowych testach siły w których również Karol miał szansę powalczyć o medal,  8 drużyn. Po raz kolejny bezkonkurencyjni okazali się Rumuni którzy po 1 rundzie rozbić zgarniają komplet punktów. W dogrywce 3 drużyny Węgry, Finowie i Polacy. Tym razem nie dajemy szans przeciwnikom i zdobywamy SREBRNY medal i tytuł wice mistrzów Europy.

Zawodnicy AN-DO wracają z wielkim bagażem doświadczeń! Karol Keler 2 medale Mistrzostw Europy. Powołanie do Kadry Narodowej w tak młodym wieku daje nadzieję na kolejne lata, a zebrane doświadczenie na kolejne, lepsze wyniki. W przyszłym roku w Niemieckim Insel Mistrzostwa Świata.

Trzymamy kciuki za kolejne powołania dla pruszczańskich zawodników.