MISTRZ POLSKI Z PRUSZCZA GDAŃSKIEGO !!!!!

Fantastycznym występem zakończył się start zawodników Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego na 25 Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych które odbyły się w dniach 18-20.05.2018 w Nowej Rudzie.

W zawodach wystartowało ponad 250 zawodników wyłonionych w eliminacjach w 6 regionach polski. Z pruszczańskiego klubu kwalifikacje wywalczyło 4 zawodników: Karol Keler, Krystian Kułakowski, Kacper Thielman i Klaudia Reszka. Jako klub reprezentowała trener Dorota Mazur i sędziowie Rafał Mach i Piotr Maj.

Pierwszy dzień dla chłopaków to starty w konkurencjach technicznych układach i technikach specjalnych, a dla Klaudii w 3 konkurencjach. Kacper i Klaudia odpadają w pierwszej rundzie układów. W technikach specjalnych również. Karol i Krystian po fantastycznych pojedynkach zdobywają BRĄZOWE medale w konkurencji układów stopni mistrzowskich I dan. Klaudia Reszka rozpoczyna konkurencję walk. Po pierwszym przegranym pojedynku, wygrywa 3 kolejne w repasażach żeby ostatecznie przegrać walkę o brązowy medal i zająć 5 miejsce.

Drugi dzień zawodów to walki Karola i Krystiana. Krystian w kategorii wagowej -52 kg okazał się bezkonkurencyjny. Wszystkie pojedynki wygrane jednogłośnie. To był jego dzień na tych Mistrzostwach. Fantastyczna forma która pozwoliła zdobyć złoty medal     i tytuł MISTRZA POLSKI. Karol pierwsze walki fantastycznie. Niestety w pojedynku o wejście do finału musiał uznać wyższość zawodnika z Warszawy. Pozostają nam repasaże i tu świetna walka zakończona zdobyciem BRĄZOWEGO medalu.

Podsumowując, wywalczyliśmy 4 krążki: ZŁOTY I 3 BRĄZOWE. Bardzo dobry start naszych KADROWICZÓW Krystiana i Karola. Dla Kacpra i Klaudii to był debiut na Mistrzostwach Polski wiec doświadczenie zdobyte.

 

Dla klubu AN-DO wynik Krystiana to 4 tytuł MISTRZA POLSKI w historii klubu zdobyty przez mężczyznę w konkurencji walk.

Zajmujemy 9 miejsce na 52 kluby z całej Polski, w klasyfikacji punktowej zdobywamy 31 pkt.

Za tydzień czas na ostatnią imprezę w sezonie MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW i występ Przemka Czerwińskiego.